Existuje celá řada typů deštníků, nemluvě o názvech, které deštníkům dávají výrobci, a proto je občas nelehké se v záplavě deštníků vyznat. Pro ty z vás, kteří tápou v problematice deštníků, nebo pro ty z vás, kteří si potřebují jenom vyjasnit některé z pojmů, jsme připravili našeho Průvodce výběrem deštníku!

Obecně rozdělujeme deštníky podle typu a podle mechanismu ovládání.

Typ deštníku

  •                             

Skládací deštníky

Skládací deštník si pořizujeme v případě, že chceme mít deštník schovaný v tašce, kabelce či v nějakém příručním zavazadle. Podle velikosti kabelky volíme velikost deštníků od klasických skládacích až po mini deštníky. Skládací deštníky mohou být manuální (mechanické), automatické (vystřelovací) i plně automatické (open & close).

Holové deštníky

Jsou krásné, elegantní a slouží i jako módní doplněk. Holové deštníky mohou být i hodně velké, takovým říkáme partnerské neboli golfové. Holové deštníky mohou být manuální (mechanické) i automatické (vystřelovací).

Mechanismus deštníku

Manuální (mechanický)

Rozkládání i skládání se děje manuálně. Otevíráme uchopením objímky a tahem směrem nahoru až do zacvaknutí tlačítka, skládáme uchopením tlačítka na objímce a tahem směrem dolů.

            

Automatický (vystřelovací)

Stiskem tlačítka deštník automaticky otevřete a poté deštník manuálně zavřete uchopením objímky a tahem směrem dolů do původního zavřeného stavu.

           

Plně automatický (open & close)

Rozkládání i skládání deštníku provedete stiskem jednoho tlačítka + zatažení rukojeti na jeden pohyb.

           

Dalšími kritérii pro výběr deštníku jsou délka ve složeném stavu, hmotnost, počet paprsků, materiál konstrukce, materiál potahu a průměr střechy deštníku. Veškeré detailní informace jsou uvedeny u každého deštníku v tabulce “Parametry”.

O deštník je třeba správně pečovat, rádi Vám poradíme: Zacházení s deštníkem

Věříme, že jsme Vám alespoň malinko pomohli nahlédnout do široké palety nabízených deštníků světových ZNAČEK a usnadnili Vám tímto výběr. Neváhejte a začněte s výběrem!

Krásný deštivý den pod ještě krásnějším deštníkem Vám přeje

Tým ZnačkovéDeštníky.cz

Deštníky jsme nadšeni ♥