Jak vybrat deštník

Abyste se lépe vyznali v deštnících.

Pro ty z vás, kteří tápou v problematice deštníků, nebo pro ty z vás, kteří si potřebují jenom vyjasnit některé z pojmů, jsme připravili našeho Průvodce výběrem deštníku!

Existuje celá řada typů deštníků, nemluvě o názvech, které deštníkům dávají výrobci, a proto je občas nelehké se v záplavě deštníků vyznat.

Obecně rozdělujeme deštníky podle typu a podle mechanismu ovládání.

Typ deštníku

Skládací deštníky

Skládací deštník si pořizujeme v případě, že chceme mít deštník schovaný v tašce, kabelce či v nějakém příručním zavazadle. Podle velikosti kabelky volíme velikost deštníků od klasických skládacích až po mini deštníky. Skládací deštníky mohou být manuální (mechanické), automatické (vystřelovací),plně automatické (open & close).

skládací deštník

Holové deštníky

Jsou krásné, elegantní a slouží i jako módní doplněk. Holové deštníky mohou být i hodně velké, takovým říkáme partnerské neboli golfové. Holové deštníky mohou být manuální (mechanické) i automatické (vystřelovací).

 holový deštník

Mechanismus deštníku

Manuální (mechanický)  manuální obr

Rozkládání i skládání se děje manuálně. Otevíráme uchopením objímky a tahem směrem nahoru až do zacvaknutí tlačítka, skládáme uchopením tlačítka na objímce a tahem směrem dolů. Více zde >>

Automatický (vystřelovací) vystřelovací obr

Stiskem tlačítka deštník automaticky otevřete a poté deštník manuálně zavřete uchopením objímky a tahem směrem dolů do původního zavřeného stavu. Více zde >>

Plně automatický (open & close) plně automatický obr

Rozkládání i skládání deštníku provedete stiskem jednoho tlačítka + zatažení rukojeti na jeden pohyb. Více zde >>

 

Dalšími kritérii pro výběr deštníku jsou délka ve složeném stavu, hmotnost, počet paprsků (prutů), materiál konstrukce, materiál potahu a průměr střechy deštníku. Detailní informace jsou uvedeny u každého deštníku.

O deštník je třeba správně pečovat, rádi Vám poradíme. Více o údržbě deštníku zde >>

Věříme, že jsme Vám alespoň malinko pomohli nahlédnout do široké palety nabízených deštníků světových ZNAČEK a usnadnili Vám tímto výběr. Neváhejte a začněte s výběrem!

Krásný deštivý den pod ještě krásnějším deštníkem Vám přeje

Tým ZnačkovéDeštníky.cz

Deštníky jsme nadšeni ♥